středa 20. března 2013

Co nás čeká v obchodech


Jistě si každý už všiml, že obchody mění zimní kolekce za jarní.
                                                        Pruhovaná
Šaty z jarní kolekce H&M kombinují
 pruhy vodorovné i svislé   



Black & white
                                                 
S černou a bílou si v jarní kampani pohrála
 značka Reserved. Vtipná je kabelka s průhlednou
 horní částí






„Baseballky“ a spol.

Začalo to stylovými mikinami, přidávají se i  
baseballové bundy. Sportem je ovlivněná  
 i kolekce značky Stradivarius

Tuhle variantu seženete brzy v obchodech Stradivarius 





Reserved




Krajka
Na krajku můžete přidat ještě výrazný
náhrdelník stejně jako v kampani
Marks & Spencer



  Barevnou krajku najdete u F&F

  

Rozkvetlý trend

 Kalhoty  značky s.Oliver 


                                 Šaty z jarní kolekce F&F   


Monika Vinšová

Zvláštní jména



Často se slavné celebrity rozhodnou dát svým potomkům odlišná a výjimečná jména. Určitě jsou některá zajímavá jako např. Brooklyn, ale některá zní opravdu velmi výstředně jako např. Poppy Honey Rosie (Maková medová Růženka).

Nejdivnější jména mají určitě děti britského šéfkuchaře Jamia Olivera a jeho ženy Jools. Kdy dali svým holčičkám jména Daisy Boo Pamela (Sedmikráska Bubu Pamela), Poppy Honey Rosie (Maková medová Růženka) a Petal Blossom Rainbow (Okvětní lístek Duha) a svému synovi Buddy Bear Maurice (Kámoš Méďa Maurice).  

Dále Gwyneth Paltrow svoji dcerku pojmenovala Apple (Jablko). Pro toto jméno měla i zajímavé vysvětlení „Mám jablka spojená s hezkými věcmi, jsou sladká a zdravá, je to biblický symbol. Znělo to moc krásně. A čistě.“    

 Angelina Jolie a Brad Pitt svým dětem také vybrali zvláštní jména: Maddox Chivan, Zahara Marley, Pax Tien, Knox Leon, Vivienne Marcheline a Shiloh Nouvel.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
Nejexotičtější jsou jména dětí Gwen Stefani. Se zpěvákem Gavinem Rossdalem pojmenovali své syny Kingston James a Zuma Nesta Rock. Kingston je hlavní město Jamajky a Zuma je pláž v Malibu.

Nejpoetičtější jsou Nicole Richie a její manžel, zpěvák Joel Madden. Jména jejich dětí: Harlow Winter Kate (Harlow Zimní Káťa) a Sparrow James Midnight (Vrabec James Půlnoční).

Manželé Beckhamovi svým potomkům také vybrali méně častá jména. Synové Brooklyn, Romeo a Cruz ani jejich malá dceruška Harper Seven.

Neobvyklá najdeme i u českých celebrit. Jako např. Bruno Fidelius (syn Aňy  Geislerové a režiséra Zdeňka Janáčka) nebo Kordula (dcera Veroniky Žilkové a Martina Stropnického), dcery Karla a Ivany Gottových se zase jmenují Nelly Sofie a Charlotte Ella.
Monika Vinšová

čtvrtek 14. března 2013

70. VÝROČÍ BITEV U STALINGRADU A SOKOLOVA


28. února se konal vzpomínkový večer.  Na začátku měli proslovy významné osobnosti. Úvodní slovo pronesl předseda Senátu ČR Milan Štěch po něm převzal slovo 1. náměstek ministra obrany armádní generál Ing. Vlastimil Picek. Význam bitvy u Stalingradu nám zhodnotil Vitalij Zelinskij, tajemník velvyslanectví Ruské federace.  V proslovech se opakoval význam bitvy u Stalingradu, že díky ni bylo pozastaveno německé vojsko, které se dalo na ústup a prohrálo 2. Světovou válku. Dále jsme se dozvěděly o bitvě u Sokolova, kde bojovalo mnoho českosvolenských a sovětských vojáků, která přispěla k prohře Třetí říše.

Na lidech, kteří přišli bylo vidět jak jsou vděční, že za ně vojáci bojovali a dali jim naději v nový život. Do atmosféry bylo snadné vniknout,  nejen tím jak mluvili o průběhu bitev, ale také  pohledem na „válečné veterány“  a jejich uniformy.

Po proslovech byl pormítán film Nepřítel před branami od režiséra Jeana Jacquese Annauda z roku 2001. Film je o průběhu bitvy u Stalingradu.
 
Brdičková, Márová

středa 13. března 2013


Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

                Většina z vás jistě zná pohádku o Jeníčkovi a Mařence, kteří zabloudili v lese a nakonec hodili zlou čarodějnici z perníkové chaloupky do pece. Ale film s podtitulem Lovci čarodějnic vám prostřednictvím krvavé fantasy akce ukáže, co se dělo potom, co Jeníček a Mařenka z perníkové chaloupky odešli.

                A určitě je o co stát. Diabetický Jeníček, těžký kulomet, rychlopalná hi-tech kuše, motorkářské ohozy a spousta čarodějnic, to vše se postará o to, aby jste se ani na chvilku nezačalit nenudit. A do toho všeho, pokud máte smysl pro humor, se určitě také zasmějete.

                Příběh je svižný, má spád a nedrží se zaběhnutých hollywoodských standardů, což je poměrně příjemné. Proto, pokud se chcete dobře pobavit a podívat se na zdařilý film, inspirovaný klasickou pohádkou bratří Grimmů, určitě neváhejte a hned o víkendu se na tuto skvělou akční podívanou vypravte do kina.
Marek Pojezný

Hrátky s písmeny ….. P

Píšu Pavle psaní, protože píše pololetní písemnou práci. Pavla potřebuje poradit, poněvadž příšla připravená podle profesorových představ. Právě proto příležitostně pomíjím požadavky,  procvičuju pouze příklady podstatné pro přípravu. Pavla psala pro pomoc. Psala Pavlovi, Petrovi, Patrikovi, Patrícii … Poslední psaní příšlo profesoru Ptáčkovi. Profesor popsal přesné postupy při práci, pak poslal psaní Pavle. Pavla přes překvapení promovala. Proto pamatujte, profesoři pomáhají pouze pokud pomoc potřebujete → POKAŽDÉ !!! ☺☺☺☺



Tereza Sklenářová


čtvrtek 7. března 2013

Kurz negativního myšlení (divadelní hra) - recenze


     Divadelní adaptace známého, stejnojmenného norského filmu režiséra Bårda Breiena. Silný příběh doprovázený muzikou Johnyho Cashe a prvky černé komedie.




     Švandovo divadlo  se ujalo adaptace známého filmu s bravurností. Hru režíroval Daniel Hrbek.

Jedná se o příběh třicetiletého Geirra, který měl před dvěma lety nehodu. Po ní zůstal na vozíku. Jeho manželka se, ve snaze zlepšit jeho psychické rozpoložení a zachránit jejich skomírající vztah, rozhodne pozvat skupinu postižených, kterou vede pozitivní a až příliš vyrovnaná psycholožka. Geirr však místo přistoupení na terapii vyrazí do útoku. Účastníci skupiny, snažící se o pozitivní přístup ke svému nelehkému životu, se během noci plné převratů, alkoholu a lehkých drog naprosto změní. A tak během jedné noci dochází k pokusu o sebevraždu, nedobrovolný skok z okna či hraní ruské rulety. Hlavně ale všichni účastnící kurzu poznají sami sebe. Postaví se svým strachům a pokusí se řešit své problémy, které nejsou nutně spojené pouze s jejich postižením. A právě to je nakonec to hlavní, co může pomoci jejich nešťastným duším.
     I přes na první pohled pochmurný děj se při hře často i zasmějete. Nejsou to ale klasické vtipné situace, jedná se  převážně o velmi sarkastický černý humor.
     Herci podali skvělé výkony. Především Michal Dlouhý v hlavní roli Geirra a Zuzana Onufráková v roli další vozíčkářky.

      Hra mě opravdu nadchla. Střetává se zde jak lidské drama s poutavým a emočním příběhem, tak reálný humor každodenního života.

      Pokud máte rádi divadlo, nad jehož příběhem musíte ještě dlouho poté přemýšlet, co nejrychleji navštivte Švandovo divadlo a užijete si skvělou zábavu.

 

 

Lucka Koníčková

 

 

 

 

 

Terapie láskou


Do kin zamířila další skvělá novinka, u které se rozhodně dobře odreagujete.
Začátek filmu se zdá dost depresivní a složitý, vše se ale s trochou trpělivosti obrátí k lepšímu.
Učitel dějepisu  Pat (Bradley Cooper) najde svoji ženu ve sprše s jiným mužem. Toho brutálně zmlatí a nakonec skončí v psychiatrické léčebně. Po 8 měsících ho pustí a tím vše začne. Přišel o ženu, jejich společný dům a dobrý vztah s rodiči, sousedy i policií. Je odhodlaný změnit sebe a udělat vše pro to, aby zase získal svojí ženu Nikki. K tomu všemu však trpí návaly obrovského vzteku, které se bude muset snažit překonávat.
Rozhodně to není snadné, ale jednou na večeři u svého kamaráda se seznámí se sestrou jeho ženy jménem Tiffany (Jennifer Lawrence). Dívka, která se jeví velmi arogantně, zvláštně a hlavně nevyzpytatelně, se kterou si život také dost pohrál. Od tohoto dne se začne vše ještě více komplikovat...

Drama, komedie a z části i psychologický film, pyšnící se 4 nominacemi na Zlaté Glóby a 8 nominacemi na Oscary. Můžu vřele doporučit.


                                                                            Andrea Lomozová

Outfits



Nevíte co na sebe a vaše skříň zeje prázdnotou? A prasátko na tom není o moc lépe?
Nezoufejte! Chce to jen dobrý nápad a umět oblečení kombinovat.









Vendula Hošková

 

Gangnam Style má silného vyzyvatele. Říká se mu Harlem Shake!




Hlavním trendem druhé poloviny loňského roku byl na YouTube PSY a jeho skladba Gangnam Style, kterou zhlédly miliardy diváků a dočkala se i tisíců parodovaných verzí. Začátek roku však patří novému videomemu Harlem Shake.
Oč vlastně jde? Kde se tento fenomén vzal?
Harlem Shake je skladba od amerického DJ Baauera, ale v tomto případě nejde tak ani o celou píseň a osobu interpreta, ale o vlnu tanečníků, kteří divoce tancují na část písně.
Vše začalo klipem australských skateboardistů The Sunny Coast Skate, kteří natočili 31 sekund dlouhé video, kde nejprve na motivy skladby poskakuje jeden člen, přičemž v druhé části se připojí zbytek a doslova šílí do rytmu. Úkolem je dělat několik sekund ty nejdivočejší možné pohyby v nejšílenějších polohách.
Komunita si všimla chytlavé rytmiky a nápadu a v následujících dnech se začal plnit web nahrávkami dalších skupin, přičemž v polovině února se každý den na YouTube objevilo až několik tisíc nových klipů.
Dnes je nejúspěšnější Harlem Shake od vojáků norské armády. Na YouTube jej nahráli teprve 10. února, klip už má ale 25 milionů zhlédnutí.
Fenoménu si všiml i samotný Google, který v polovině února odhadnul počet verzí na 40 tisíc s celkovým počtem zhlédnutí 175 milionů. Dnes už to ale budou opět jiná čísla.




středa 6. března 2013

Nejnebezpečnější místa o Velikonocích


Protože se již pomalu blíží čas Velikonoc a v naší škole silně převažuje ženské pohlaví, rozhodl jsem se, že jim pomohu(doufám) vyhnout se velikonočnímu nářezu, případaně aby dostaly nářez co nejmenší.

Jako nejrizikovější místa jsem vytipoval tyto lokality:

1.       Mimoměstské oblasti – pokud můžete, zajedtě si o Velikonocích do nějakého města. Se zvyšující se městskou aglomerací se snižuje šance, že vás někdo nařeže, neboť ve městech jsou tradice dodržovány pouze symbolicky.

2.       Oblasti poblíž rybníků – pokud jste na světě už nějakou dobu a víte, jak vypadá pomlázka, asi i víte, z čeho je vyrobena a kde to, z čeho je vyrobena, roste. Když se těmto oblastem vyhnete, rozhodně neprohloupíte. Je zde velmi mnoho nedočkavých mužů, kteří čekají na svou obět.

3.       Domovy důchodců -  sice může trvat, než se nějaký ten děda (ať už váš nebo cizí)k vám dostane, ale když ano, tak vás jistě nářez nemine, dědečkové totiž tvrdě dodržují tradice.

4.       Hospody a diskotéky – ty jsou extra nebezpečné, v nich se můžete nakonec střískat i sami.

5.       Hromadné akce – narazíte na ně hlavně ve městech, které máte tak rádi, a bohužel tam bývá mnoho akčních lidí.

6.       Místa, kde se dá koupit pomlázka – samozřejmě se dá očekávat, že když si něco koupíte, bude si to jistě chtít (jako správný chlap) otestovat. A to se nedá na ničem jiném, nežli na nejbližších dámských pozadích.

7.       Na zastávkách zastávky jsou jako past, vy (ženy) musíte čekat, kdežto muži čekají (až překvapivě  trpělivě), aby mohli ženy ztřískat svými proutky.

Tak vám ,ženy, přeji hodně štěstí, mrštnosti a dostatek zadkopolštářů.

V.K.