čtvrtek 14. listopadu 2013

Vánoční dárky podle znamení

Berani jsou spontánní, přímí, upřímní a zajímá je vše kolem sebe. Mívají rádi sport, a proto je pro ně vhodná široká škála dárků od sportovního náčiní a výbavy, přes oblečení, až po permanentky do fitness. Berana – potěší akční video nebo počítačová hra, žena ocení vše, co zvýrazní její osobnost (šminky, parfém, přeliv na vlasy). Beranům uděláte radost historickou knihou, románem, encyklopedií či filmem. Ocení také mikroskop nebo dalekohled.

Býci rádi žijí v estetickém prostředí – pořiďte jim něco pro zútulnění domácnosti, stačí třeba hezký svícen nebo váza, případně obrázek. Neznáte-li dobře styl zařízení jejich bytu, vsaďte na býčí lásku k přírodě a darujte jim pokojovou rostlinu nebo něco na zahrádku. Snad největší radost uděláte Býkovi, když ho obdarujete stříbrem či zlatem. Při výběru vánočního dárku pro Býka nehleďte na cenu.

Blíženci, jelikož jsou přehnaně zvědaví, budou se těšit na cokoliv pěkně zabaleného. Rádi komunikují, plánují a sbírá nové informace. Ideálním dárkem je proto například adresář, diář či psací potřeby, radost uděláte i mobilním telefonem. Chcete-li jít s dobou, podarujte vašeho Blížence počítačovým vzdělávacím programem. A dárek opravdu originálně zabalte.

Raci mají ze všeho nejraději svou rodinu a cítí se tam v bezpečí. Rádi se otáčejí v kuchyni, a jsou pro ně tudíž vhodné kulinářské speciality – kořeněné oleje, cizokrajně vyhlížející ochucovadla nebo dárková balení pravých italských těstovin. Vhodné jsou pro ně samozřejmě i kuchařské knihy. Protože jsou Raci zároveň citlivé duše, doplňte svůj dar nějakou maličkostí z lásky, třeba perníkovým srdíčkem.

Lvi si potrpí na okázalost; ať jim koupíte cokoliv, nesmí to vypadat lacině. Chcete-li Lva opravdu potěšit, asi budete muset udělat průvan v peněžence. Radost jim udělá výrazný šperk, drahý parfém, luxusní pero nebo cokoliv, co je právě v módě (nejdokonalejší mobilní telefon, MP3 přehrávač apod.). Pokud se vám nechce utrácet za exkluzivní parfémy, belgické pralinky či aktovky z pravé kůže, můžete využít skutečnosti, že každý Lev je v hloubi své duše věčným dítětem, a nadchne ho proto třeba společenská hra, puzzle, hlavolam nebo obyčejné plyšové zvířátko.

Panny se vyznačují puntičkářstvím, šetrností, přesností a spořádaností, jsou stálé a spolehlivé. Dárek pro ně musí být účelný. Mile překvapit je můžete novými hodinkami nebo budíkem. Osoby ve znamení Panny potěší vše, co jim pomůže udržet pořádek a přehled (plánovací kalendář, kapesní počítač, kabelka, pořadač na dokumenty apod.). Chybu neuděláte, ani když je obdarujete knihou či přístrojem pro zlepšení jejich zdraví.

Váhy mají podobně jako Býci smysl pro estetiku a umění.
Potěšíte je hudebním cédéčkem, sbírkou básní nebo vkusným předmětem z keramiky či porcelánu. Váhy bývají společenské, a tak jim uděláte radost i vstupenkou do divadla nebo na ples. Radost jim udělá šperk, obraz, nebo nějaká praktická věc Kupte jim věc, nad jejíž koupí váhají už poměrně dlouho, zorganizujte letní či zimní dovolenou.

Štíři jsou velmi vytrvalé a energické osoby, které přitahuje tajemno, a uvítají proto každou drobnost, která může navodit tajemnou atmosféru. Vonné tyčinky, aromalampa nebo kniha s horoskopy. Potěší je i drobný talisman pro štěstí. Nadšení budou i z poukazu na parašutistický výcvik či na potápění v moři.

Střelci mají rádi exotiku a lidi okolo sebe. V myšlenkách se zaobírají dálkami pozemskými i duševními, a potěší je proto například kniha o filosofii nebo cestopis, případně turistické potřeby. Uvítají i nejrůznější předměty typické pro cizí kraje – určitě se pro ně něco najde v obchodech s etnickým zbožím.

Kozorozi si často z šetřivosti kupují nejlevnější druhy zboží, ač s nimi nejsou úplně spokojeni. Tak ať se chvilku rozmazlují. Darujte jim něco, co by si sami nekoupili – pravou italskou kávu, archivní víno, značkové oblečení. Kozorohům zajisté uděláte radost vánočním dárkem jako je pěkná kniha, permanentka do solária, či poukaz na kosmetiku nebo gelové nehty.... Na škodu by určitě nebyl poukaz na aktivní dovolenou u moře nebo lázeňský pobyt.

Vodnáři  nejvíc potřebují mít životní cíl. Jejich životnímu stylu přizpůsobte i vánoční dárky. Vodnáři bývají nápadití a tvořiví, a uvítají proto dárky, které si budou moci dotvořit sami. Technicky zaměřené typy potěší například skládací model letadla, Vodnáře s uměleckým sklonem třeba barvy s plátnem. Lidé v tomto znamení si také obvykle libují v elektronických novinkách.

Ryby by měl dárek především zahřát u srdce. Je-li dotyčná Ryba vaším protějškem, dejte jí prstýnek, přívěsek ve tvaru srdíčka. Pokud jste s ní v jiném vztahu než intimním, vyberte jí jemně vonící parfém, pěnu do koupele. Nic nezkazí dárek v podobě přírodní kosmetiky, ale svetr či župan. Ryby potěší rovněž kniha nebo film s romantickou zápletkou, stejně tak kniha se spoustou informací, jako je třeba encyklopedie. Radost jim udělají vonné tyčinky, relaxační koupele a olejíčky nebo CD s jejich oblíbenou hudbou


 Kristýna Tesařová
 

Žádné komentáře:

Okomentovat